Jak podlaczyc FT-101ZD mk0 do komputera?
Do emisji cyfrowych nie jest niezbędne sterowanie cat-em, choć luksus pracy jest znacznie niższy.
Ale jak nie miałeś z tym do czynienia i się nie przyzwyczaiłeś do wygody to baz cata też będziesz miał z tego frajdę.
Różnica tylko taka, że do logu będziesz ręcznie wpisywał pasmo / częstotliwość, emisję. Cyfrowe wpiszą się same prawidłowo.
Kiedyś pracowałem RTTY na Uniden 2020 (podobna epoka) i zx spectrum jako koder. Ale była frajda, chyba większa niż teraz jak wszystko jest dostępne i podane jak na tacy. Parę latek później PC i packet radio na klonie PK-232. Szkoda że ta emisja już na KF nie istnieje.
Pierwszy dostęp do internetu, poprzez Packet radio i ukrytą bramkę radiową na politchnice - to był odjazd. Całe 1200 bodów,
Tak jak koledzy pisali - z kompa, przez dzielnik / potencjometr na wejście audio, choć raczej poleciłbym line in zamiast wejścia mikrofonowego.
Połącz masę radia i komputera grubym drutem, zresztą wszystkie urządzenia trzeba tak połączyć. nawet jeśli zastosujesz galwaniczne odizolowanie za pomocą transformatorków, a szczególnie, gdy nie stosujesz izolacji.
To wszystko musi być na wspólnym sztywnym potencjale, najlepiej potencjale ziemi.
To przy okazji sprawdzone zabezpieczenie przed kradzieżą. Kiesyś mi się włamali do mieszkania, ukradli magnetowid, radio, magnetofon, ale komputera i gratów krótkofalarskich nie zdążyli wyplątać, bo... połączone były ze sobą i ze stołem grubym drutem wesoły.

Osobiście z dostępnych pakietów do sterowania radiem, log, emisje cyfrowe itp. najbardziej przypasował mi Ham Radio Deluxe, ale wiadomo - z gustami się nie dyskutuje.

FT101 nieazależnie od wersji to standardowo ok 100W outputu. To nie elektrownia, ale zakłócać potrafi.
Warto kupić trochę takich ferrytów zamykanych na kable sygnałowe. W.Cz włazi na wszystko, zwłaszcza przy promieniujących fiderach, komputery zakłócają radio. Wspólne uziemienie i te pierścionki znacznie zmniejszają te "efekty".




  PRZEJDŹ NA FORUM