Uziemić trola!
    pl_radio pisze:

    czy kolega coś więcej wie o tym systemie? Sygnały przetwarzane są w czasie rzeczywistym?

Jedyne, co widać, to rozłożenie anten dipolowych, które z grubsza określa maksymalną częstotliwość pracy urządzenia. Urządzenie zawiera kilka synchronicznych odbiorników i procesor DSP. Wyniki są transmitowane typowym światłowodem.
Podobne rozwiązania ma w ofercie Rohde&Schwarz, to są w pełni pasywne urządzenia, niczego nie emitują, po prostu odbierają. Porównanie poszczególnych urządzeń można znaleźć w tym dokumencie, który wyjaśnia zasadę działania.
Niektóre z tych urządzeń wchodzą już w zastosowania militarne, bardzo dobry skrypt kanadyjskiej armii z 1989r można znaleźć tutaj. Polecam lekturę, 64 strony dobrej wiedzy.

Prezentacja użycia radia definiowanego przez oprogramowanie (SDR) do namierzania nadajników:

Za to tutaj jest dokumentacja na ten temat.

W praktyce zrobiona przeze mnie lata temu antena Adcocka świetnie sprawdziła się na najwyższym z pasm KF, wykonałem również na bazie symetryzatora TV antenę Adcocka na pasmo 2m. Razem z DJ-100TC (ma S-metr) posłużyło do zabawy w "łowy na lisa", gdzie rolę nadajników grały profesjonalne stacje na mieście.
Polecam wszystkim, jeśli tylko taką antenę wykonasz naprawdę precyzyjnie (dokładność warsztatowa - 0,1mm dla obu dipoli, identyczne przewody o tej samej długości przycięte co do 1mm, transformator nawinięty bifilarnie po stronie anten, identyczna lica w.cz.) to minimum jest bardzo ostre i zadziwiająco głębokie.

edit
Bardzo proste opracowanie jest tu oraz tu.
Miłego czytania i owocnych eksperymentów życzę. Nadal nie mogę znaleźć rosyjskiego dokumentu, który kiedyś upolowałem na temat profesjonalnego namierzania stacji nadających emisjami impulsowymi i szerokopasmowymi, w tym zależności czasu nadawania od prawdopodobieństwa namierzenia za pomocą typowych francuskich odbiorników panoramicznych, nadal używanych w niektórych miejscach. Spora część dokumentu była dedykowana namiarom stacji nadających w polaryzacji poziomej oraz namiarach trójwspółrzędnych.
Jak słuchać, to z pasją, panowieoczko


  PRZEJDŹ NA FORUM