Instalacja dodatkowej anteny odbiorczej na SR7V
oraz wymiana kabli i konserwacja instalacji
Jako postronny obserwator wczorajszego komunikatu na sr7v nie mogę przejść obojętnie obok dyskusji która się tam wywiązała . Niestety ze względu na odległość dzielącą mnie od przemiennika mogę być tylko słuchaczem . Sam jestem krótkofalowcem z wieloletnim stażem i sporo po 50tce , ale nigdy nie przyszło mi do głowy aby wywyższać się tym i mówić innym kolegą że nie mają prawa głosu gdyż są za młodzi . Przyznam , iż nigdy nie byłem zainteresowany Internetem ale dzisiaj jest mój pierwszy kontakt – dzięki synowi dziadek może tu coś napisać .

Wczoraj byłem światkiem rzeczy strasznej ! Stare dziady (mogę tak pisać bo sam nim jestem) zarżnęli w zarodku inicjatywę młodych ludzi którzy podjęli ciężkie wyzwanie pracy społecznej . Nie dziwie się tym młodym ludziom którzy chcieli coś zrobić a w nagrodę dostają opierdol i informacje że muszą być pokorni i nie maja prawa głosu bo są za młodzi !

Znalezienie w dzisiejszych czasach ludzi (młodych) chętnych do pracy za darmo na chwałę społeczności graniczy z cudem, a znalezienie fachowców jest wręcz niemożliwe . Starsi koledzy powinni się wstydzić swojego wczorajszego wystąpienia. Argument ze stary dziad nie umie sobie ustawić w radiu blokady tonowej jest śmieszne i sam wygłaszający te stwierdzenia powinien się zastanowić co mówi i jak bardzo się kompromituje . Krótkofalowiec który mając moduł w radiu nie umie go ustawić !

Postawa prezesa oddziału Pawła sp7sp również była zaskakująca . Znając jego osiągnięcia byłem mocno zdziwiony że staje po stronie trzech stetryczałych dziadów nie mających racjonalnych argumentów . Sam wysuwa argument z samochodami wodorowymi , nie zbyt adekwatny do ctcss stosowanego na całym świecie od lat. Swoją postawą zniechęca wszystkich młodych duchem i stażem krótkofalowców do działania na rzecz społeczności . Konkludując myślałem iż po wymianie poprzednio urzędującego prezesa spawy w oddziale świętokrzyskim będą szły ku lepszemu niestety obecny prezes również okazuje się mało postępowy żeby nie napisać betonowy , wygłaszający kretyńskie argumenty , nawołujący do zaprzestania dyskusji na forum publicznym (przemienniku) i mówiący kto co może mówić a co nie wypada. Wydaje mi się iż osoby zabierające głos w tej żywiołowej dyskusji są już dorosłe i nie wypada im zwracać uwagi co mogą powiedzieć a czego nie . Bardzo dobrze ze pojawia się konstruktywna krytyka , może w końcu ludzie przerażą na oczy ! Jeżeli stare dziady nie umieją się dostosować to czas odejść w niepamięć i nie przeszkadzać innym w tworzeniu przyszłości . Takim działaniem doprowadzicie do tego że faktycznie krótkofalarstwo wymrze bo młodzi wybiorą inną formę spędzana czasu niż użeranie się z durnymi staruchami.


MARIAN Z 9 OKRĘGU


  PRZEJDŹ NA FORUM