Uszkodzony MFJ 259b
[quote=sq6ade]
    sq8z pisze:

Nadal odtrzymuje.... na 90% polecial MMIC ,

Gdzie ten MMIC jest na schemacie?

"ten" nie wiem bo na tym schemacie na wyjsciu do anteny go nie ma ;-) , w wersjach z lat 90'tych byl ;-)
na tym schemacie jest jeden na wejsciu do licnika czestotliwosci ;-) , ale jesli wskazania licznika sa prawidlowe to jest o.k..
Bledne wskazania SWR i jX wynikaly (w przypadku awarii mojego MFJ259B) z uszkodzonego MMIC na wyjsciu, poziom sygnalu z generatora byl za maly i stad przeklamania na mostku pomiarowym i dalej w przelicznieu na procesorku ;-).
Diody o ktorych wspominaja kledzy z natury chyba 200V wytrzymuja ;-)... i jesli one mialy by pasc, to hmmm weglem w ich okolicy powinno zalatywac ;-).
Uklad jest prosty... tylko z daleka od lapek rozgoraczkowanych naprawiaczy, bo druk skatuja ,, wywazony elektronik z narzedziami potrzebny o czym juz wspominalem.
SQ8Z

PRZEJD NA FORUM