Panele słoneczne
Odkrywamy prawdę o energii elektrycznej ze Słońca
    sp8nth pisze:

    Armand częściowo masz rację w kwestii regulatora.
    Regulator daje stały (bez impulsów) prąd do czasu aż akumulator osiągnie pewien stopień naładowania czytaj aż zmniejszy się prąd ładowania a napięcie wzrośnie powyżej ustalonego poziomu (w lepszych modelach regulatorów parametry te są ustawiane przez użytkownika). Jeżeli podłączysz na wyjście regulatora odpowiednio duże obciążenie mimo że akumulator będzie naładowany napięcie nie wzrośnie i nie włączy się PWM (ładowanie impulsowe) w regulatorze. Wszystko jednak zależy od pobieranego prądu przez radio, stopnia naładowania akumulatora i mocy panela słonecznego.
    Grzegorz


Grzesiu, super informacje mi przekazałeś wesoły. Jak tylko wrócą słoneczne dni wykonam kolejne testy na swoich układach! oczko

A swoją drogą zastanawiam się czy można w jakiś prosty i niezawodny sposób zrealizować sterowanie takie, że gdy panele dostarczą odpowiedni poziom energii to włączają się kolejne nowe dodatkowe odbiorniki.

Innymi słowy mamy np. trzy żarówki 12/75W każda oznaczone A, B i C. Ponadto dysponujemy panelami, które mogą w szczycie wytworzyć 300W. Jednak gdy jest pochmurno, to panele generują bardzo mało mocy np. 80W i wówczas jeśli są włączone wszystkie trzy odbiorniki to żaden z nich nie pracuje poprawnie, jednak jeśli skierować całą moc na odbiornik A, to on by pracował poprawnie. Jak się domyślacie.... dostajemy więcej energii ze Słońca to do pracy dołączają się kolejne urządzenia B, a później C. Nie zależy mi na tym, aby wykorzystywać prąd z akumulatora (który zapewne utrzymałby pracę wszystkich trzech urządzeń, ale co by go naładowało przy deficycie energii ze Słońca?)


  PRZEJDŹ NA FORUM