Antena ramowa tylko do odbioru
Pasmo 80m
sp9mav - wiem co masz na myśli i niestety taka prawda; ja mimo że lubię technikę lampową, to po prostu niektórych zagadnięć nie mogę pojąć; znam paru operatorów co pracują tak jak opisałeś - mają radio, rozłożą antenę i nie interesuje ich wnętrze radia ani inne zagadnienia techniczne. Taka kolej rzeczy niestety, kiedyś komputery mogli obsługiwać tylko specjaliści, teraz to robią dzieci w przedszkolu wesoły Dzięki za słowa poparcia, co do emisji cyfrowych to po prostu tam nie spotykam nikogo nieprzychylnego, a jak już opisałem to na fonii (i wszędzie, gdzie występuje wolna wymiana zdań) spotykają mnie niemiłe sytuacje.
sp3suz - dzięki za tą skrzynkę, konstrukcja super łatwa i postaram się ją zbudować wesoły tymczasem w tygodniu spróbuję zbudować ramową (dzięki SP5XMI!), a jak skrzynkę zrobię (kto wie czy w tym tygodniu) to popróbuję z DWZO i LW. Trochę mi zależy aby na majówkę mieć sprawny zestaw RX+antena aby trochę posłuchać w dobrych warunkach
73 Janek