Antena ramowa tylko do odbioru
Pasmo 80m
Mirku. Kiedyś w dawnej szkole mnie uczyli, że informacja składa się z dwóch części: 1.Treści, 2.Formy. O ile na treść nie mamy wpływu lub bardzo mały to na formę już mamy ogromny wpływ. Szkoda, że tej prawdy nie uczą dziś. A nie lepiej było wyjaśnić, że ta wtyczka to zapewne UC1, że trymer jest niezbędny bo trzeba zestroić antenę, że antena stroi się dość wąsko i trzeba często pokręcać trymerem. Kolega jest nowicjuszem w tym hobby, ale może jest znawcą innego tematy np mikroprocesory, konie, balony itd.I czy takiemu komuś można odmówić przyjemności" grzebania w radiu". Ja też nie jestem elektronikiem a chemikiem. Też mam dość mgliste pojęcie o niektórych aspektach krótkofalarstwa. Zapewne moje pytania gdy pierwszy raz przekroczyłem próg klubu SP7ZEX (około 1976 r.) były dla wielu kolegów dziwne i przyziemne. Ale nikt, nikt i nigdy z tego nie robił drwin, żadnej krytyki i każdy starał się wyjaśnić wszystkie moje nawet nie najmądrzejsze wątpliwości. A miałem znanych "nauczycieli" choćby Staś SP7BYG, Franio SP7BJX, Darek SP7ELT (SK)i wielu innych. A chyba lepiej, że Kolega pyta (choćby zadając naiwne pytania) niż miałby trwać w nieświadomości. Stawianie pytań to też forma samokształcenia choć z pomocą innych, żywym słowem, które jest czasem bardziej znaczące niż słowo pisane.
Przepraszam, że nie w temacie ale są chwile kiedy rozważam wypisane się z forum.
Pozdrawiam wszystkich RysieK