Lanie wody z radia
Brak problemów z chłodzeniem
Jacek,będąc wielokrotnie przez wiele lat spotkałem się na terenie UK z takimi funtami jak: funty walijskie,funty ulsterskie,funty szkockie i oczywiście funty szterlingi.Wszystkie funty miały na terenie UK tą samą wartość tylko że banki na kontynęcie(w różnych krajach)funty szterlingi przyjmowały bez problemu natomiast pozostałych w/w nie chciały przyjmować.Oczywiście to nie była reguła.Posiadjąc inne funty niż szterlingi bez problemu można było je wymienić w bankach na terenie UK lub w sklepach na funty szterlingi.Nie mam wiedzy jak ten problem wygląda na dzień dzisiejszy tj czy lokalne banki emitują dalej lokalną walutę,chodzi oczywiście o Walię,Szkocję i Ulster.

P.S Funty irlandzkie były totalnie inną walutą od funtów UK i nie należy ich równać.Tutaj Twoja złośliwość dot dorośnięcia Polski do UE ma się nijak do realu.