Przejście kablem antenowy na zewnątrz budynku przez okno.
RG-316 na UKF ma duże tłumienie, ale kawałek jakieś 15cm chyba nie zaszkodzi, tylko trzeba uważać bo przy kilku zamknięciach okna kabel może się uszkodzić, zrobić zwarcie i końcówka w radiu może zrobić psss..... .
Nie wiem jakie kolega ma okna, ale przy moich nawet z fi 2,5mm jak w RG-316 to z tego kabelka został by placek.
U mnie też administrator nie pozwalał wiercić żadnych otworów w ścianie i na początku też się bałem - znalazłem mały ciasny narożnik na balkonie, nawierciłem malutki otwór - tak że po wyjęciu kabla prawie go nie widać i łatwo zatrzeć ślady. Od wewnątrz jak będzie trzeba pójdzie gips, a na zewnątrz pianka budowlana, żółta w kolorze tynku ściany i po bólu - tak miało być, ale przez lata mieszkania ten otwór odrobinę się powiększył, teraz przechodzi przez niego H155, RG58 i kabel 75ohm do satelity, ale nadal łatwo to zamaskować po usunięciu kabli.