SQ9KFQ

Jestem nowy na forum.
Robert SQ9KFQ
QTH Katowice JO90MG I Korbielów JN99QN

Jak Korbielów ..to gdzie bywasz-żyjesz-wchodzisz czy zjeżdżasz na nartach.
Piękne miejsce na stokach Pilska.Zaliczyłem chyba 10 Obozów kondycyjnych narciarskich i z radiemi antenami KF.
Byłem gościem wspaniałego wówczas gospodarza Schroniska-Jurka ,który zobaczył moje radio KF i antenę i kazał mi
zamieszkać na całe 2-tygodnie darmowo w pokoiku na piętrze.
Przychodził posłuchać i słuchając powiedział ... to po co mi to lokalne CB, a Ty rozmawiasz na 80-m z całą Polską.
Na drugi-trzeci rok szuykował się do egzaminu i już mieliśmy nowego Kolegę SP9UPP.Potem po paru latach opuścił Pilsko i
na Rozdrożu poniżej Żywca prowadził Gospodę.Żałuję ,że nie byłem na tamtejszych piknikach-spotkaniach pod g.Żar.
Szkoda ,że odszedł Nasz Przyjaciel.Ja wspominam Go wspaniale,bo i śnieżna pogoda i warunki na KF i UKF były dobre w te nocne QSO.
Tylko rankiem około 0700 musiałem zjeżdżać na dół z Pilska do JONTKA ( tam była reszta lotników z Obozu kondycyjnego LOT z Warszawy ),
na posiłki i znooowu w górę na nartach,potem kilka szusów w dół i wieczorne -nocne QSO szkoleniowe z Jurkiem u boku.
Brakuje mi takiego Przyjaciela. Bywaj Jurku taaam wysooko nad Pilskiem.Pamiętam o Tobie.

-de Henryk SP5DED/9 /AM /VE /A6 /SU /6W7OG .