cewka PI filtra
Krzysztof - osobiście bardzo cenię (chociaż bywało,że trochę się sprzeczaliśmy) Twoje uwagi i spostrzeżenia. Lecz nie mijaj się też z prawdą. Do czego zmierzam - Kolega,który chce wykonać ten wzmacniacz,nie musi posiadać cennego przyrządu jak VNA czy tez MFJ -ta.
Dziesiątki lat temu,też tych przyrządów nie znano. Nie znano również określenia - symulacja komputerowa. Ale budowano przepiękne urządzenia,za którymi krótkofalowcy ciągle się uganiają. Chociażby R-140 czy R-118.
Stopnień końcowy tego pierwszego-po niewielkiej adaptacji-jest naprawdę w pełni zadowalające PA dla każdego. A znano wówczas oscyloskopy,znano TDO czy GDO jak kto woli. To była podstawa,do budowy i powstawania tych naprawdę dobrych urządzeń. I z drugiej jeszcze strony zapytam - czy sądzisz,że każdego jest stać na to,aby kupić sobie porządny analizator czy jeszcze inne "bezcenne" ustrojstwo? Jeżeli ktoś buduje od początku wzmacniacz i zaczyna od pytań na temat cewki pi filtra,to już masz obraz widziany z lotu ptaka. Wiesz,że z rachunkami u tego kogoś,nie jest najlepiej,lub nie chce zaglądać do literatury. Czy w takim układzie,gdyby posiadał podstawową wiedzę na ten temat a pod ręką mierniki MFJ-ta,to zadawałby takie pytania na forum? Nie wypada jednak pomóc takiej osobie,podając przykłady i możliwości prac nad tym wzmacniaczem z pominięciem współczesnych i drogich przyrządów.Padło parę bardzo dobrych podpowiedzi wraz z linkami do ciekawych stron,więc myślę,że inni Koledzy również z tego skorzystają. Pozdrawiam - Mirek SP3SUL.


  PRZEJDŹ NA FORUM