cewka PI filtra
    sp9fys pisze:

    Krzysztof; 100% racji. Mam tylko drobną uwagę, że do rezystora zastępującego oporność anadową powinno się podłączyć równolegle kondensator o pojemności równej Ca; ona jest dość duża w przypadku GU50 i trzeba koniecznie to uwzględnić przy strojeniu opisaną metodą.
    Nb. Próbowałem kiedyś zaprojektować taki wzmacniacz i obliczona sprawność była tak niska, że użytkowanie pow. 21MHz było problematyczne. Praktycznie tylko dolne pasma - do 14MHz. Zrezygnowałem.

    Do przestudiowania: http://www.cqham.ru/forum/showthread.php?t=19944&page=1&highlight=GU50
    ________________
    Ryszard


witaj, dzieki za uwage, choc francuzi nie zwracali uwagi na te pojemnosc... po wstepnym ustawieniu odczepow, i tak na gotowo sie to dostraja.
Ja swoj wzmacniacz robilem metoda prob i bledow... w sumie niczego nie liczylem .
Zsilajac 1300V, sterujac 15W osiaga moc 300.350W.. mierzona miernikiem mcy na 50 ohm, po zmierzeniu pradu pobieranego przez lampy i przeliczeniu wychodzi mi 65..68% sprawnosci. Dodac nalezy ze jest uklad z uziemionymi siatkami.
Polecam rowniez ten material .. autor pokazuje w jaki sposob nalezy kompensowac pojemnosc wyjsciowa lampy ( lamp) a by nie trzeba bylo opowiadac o tym jak to np. GU81 nie chce pracowac powyzej 21 MHz ;-)
polecam uwadze.
http://www.cqham.ru/HiFi_Contester_EX8A.htm
wiele podpowiedzi na temat budowy PA rowniez tu:


http://www.cqham.ru/pa_uy0uy.htm

tlumacz z Google pomoze tym ktorzy nie znaja tego jezyka
pozdrawiam
Krzysztof SQ8Z


  PRZEJDŹ NA FORUM