Yaesu FT-100/100D
O tym radiu.
    SP5LQV pisze:

Cześć . A u mnie mój "kurdupel " jest prawie totalnie uszkodzony .
    1) nie da się "sierciuch " odblokować - czort wie czemu !
    2) uszkodzone gniazdo do cyfrowych emisji ( PTT i Wyjście sygnału )- wejście jest !
    3 ) ostatnio dorwałem orginalny kabelek CAT-a no i d.......a blada też nie pracuje CAT .
    Czyli radio do totalnego ZURT-ueh
    4) Brak kasy na Conspark .
    Reszta czyli SSB- pracuje i to nawet nieżle .

tym wesolutkim akcentem Andrzej SP 5 LQV

Twoja walka z odblokowaniem radia trwa już jakieś dwa lata, mam tylko pytanie, jak to robisz ?? czy robisz resety radia tak jak jest w instrukcji odblokowania, czy ustawiasz te dziwne częstotliwości jakie tam są podane bo jeśli chodzi o zworki to rozumiem że masz wy lutowane. Ja odblokowujesz to nie możesz pominąć żadnej czynności, nie można pomylić się przy ustawianiu tych dziwnych częstotliwości. Jeśli coś źle zrobisz to nie odblokujesz radia, a możesz coś uszkodzić, lub nie świadomie zmienić.
Link do odblokowania:
robiłem tak u siebie i to działa.
Jeśli chodzi o pkt.2 to nie wiem
ale jeśli chodzi o kabelek CAT - to czy masz dobre sterowniki do niego, ja jak pamiętam to szukałem jaki procek ma mój kabelek i dopiero po tym szukałem odpowiednich sterowników, sprawdziłem kilkanaście różnych sterowników i tylko na jednym zadziałał (PL-2303).