Instalacja dodatkowej anteny odbiorczej na SR7V
oraz wymiana kabli i konserwacja instalacji
Należało by jeszcze wspomnieć, iż profitem z CTCSS’u była możliwość pracy na przemiennikach ulokowanych „obok”, bark zakłóceń i przypadkowych otwarć, możliwość pracy na innych przemiennikach na tej samej częstotliwości podczas lepszej propagacji, dobry przykład dla innych który powinni już dawno na swoich przemiennikach uruchomić taką funkcjonalność.

Należy również brać pod uwagę fakt, iż sporo kolegów poniosło wydatki na przystosowanie swoich urządzeń do wymagań blokady tonowej a teraz robimy z nich wariatów i jesteśmy niewiarygodni.

Wczoraj Heniu SP7FBX podnosił, iż koledzy którzy nie maja fabrycznie zainstalowanej opcji nie chcą pozwolić aby ktoś „grzebał” w ich urządzeniach i „psuł” ich parametry – uściślając nie ma potrzeby „grzebania” w urządzeniu gdyż moduł z powodzeniem można zainstalować w mikrofonie i w żadnym przypadku to nie wpłynie na parametry urządzenia. Heniu również mówił iż on nie ma możliwości pracy z CTCSS’em i wymienił urządzenia jakie posiada – sprawdziłem w dokumentacji wszystkie one mają fabrycznie dostępna opcję blokady tonowej wystarczy ją włączyć. Niestety na konieczność wyjścia z domu nie mogłem się na „gorąco” odnieść do tych argumentów.

Brak czasu i chęci na zainstalowanie modułu przez niektórych kolegów nie powinien być brany pod uwagę, tym bardziej że są dostępne darmowe płytki. Dla kolegów którzy nie chcą za darmo istnieje możliwość zakupu w cenie „producenta” tak więc i ten argument, że koledzy będą się krępować - odpada.


  PRZEJDŹ NA FORUM