Pojedyńcza, a podwójna przemiana częstotiwości - róznice w jakości.
    tadeo482 pisze:

Im wiecej przemian, tym więcej szumów własnych odbiornika , najwięcej szumów wprowadzają mieszacze. Stare odbiorniki komunikacyjne miały dużo przemian, np. "Lambda", bo ostatnia p.cz miała bardzo małą częstotliwość, zeby uzyskać wąskie pasmo odbioru. Najlepiej jak by była tylko jedna przemiana i bardzo selektywne obwody wejściowe, np. preselektor.lol

A któż Cię tego nauczał? Poszczególne stopnie przemiany P.cz w oparciu o pasywny mieszacz zrównoważony oraz filtry kwarcowe w poszczególnych jego stopniach, tworzą wspomnianą selektywność. Bez Retro Układów. Co do wstępnej preselekcji sygnału, to wspomniana preselekcja, ma jedynie wyodrębnić użyteczny sygnał Odbiornika, inaczej poprzez jego obwody wejściowe. Jeśli przypadkiem tak szkoła nauczyła, sugeruję wniosek lub pozew o odszkodowanie.