Rozbudowa zasilacza 13,8 v
Na L200 mam zbudowany zasilacz do mojego TRX-a hm..jest to konstrukcja brata która była przetestowana w LBO na różne możliwe sposoby celowo żeby go uszkodzić (używa również tego zasilacza do swojego transiwera). Zasilacz ma już ponad 20 lat
Wynikiem tych prób było zniszczenie(uszkodzenie)zasilacza impulsowego!!!! laboratoryjnego wykonanego pod produkcje specjalną... (dlatego NIE używam zasilaczy IMPULSOWYCH)z którego układ był zasilany.
Ktoś tu pisał że się nie zabezpiecza termicznie...80C i zabezpieczenie jak w zegarku wyłącza zasilanie na wyjściu ma być L2oo przykręcony do radiatorów tranzystorów wykonawczych jak pisze SQ9JXT .Używam tranzystorów PNP wykonanie militarne brat tu pisał od radarów,prosta płytka mało elementów....nie wzorować się na układzie z Praktycznej Elektroniki jest tam błąd do dzisiaj nie poprawiony mimo wielu monitów ...odpisano że to w celach edukacyjnych???!!!
W zasilaczach z linków brak zabezpieczenia dla ładunków elektrostatycznych(dwie diody) opisywaliśmy wcześniej w postach z bratem.... HM schemat .
Mimo wielu prób ...pomylona antena..nie te pasmo zestrojona zasilacz zawsze skutecznie reagował zapas tranzystorów wcz chyba nas przeżyje i do tej pory nie uwaliliśmy tranzystorowych stopni mocy HM ok 300W.
SQ9JXT...za prosty schemat za mało elementów to jak może być dobry...cytat jednego z kolegów...""nie opowiadaj głupot że taka mala kosteczka wszystko zabezpiecza"" ...."""jak stryjenka woli""" każdy robi po swojemu jak potrafi i jaka wiedzę i praktykę posiada.
73!
ps. gdzie tu się wkleja zdjęcia??