Projekt rozporządzenia w sprawie pozwoleń radiowych
można dyskutować
    SQ6NDM pisze:

    Nie widzę nic aby mi coś z projektu zaszkodziło.

Z punktu widzenia indywidualnego krótkofalowca, posiadającego pozwolenie kat. 1 z limitem mocy 150 W, nie działającego w klubach OT-11 - wprowadzenie tego rozporządzenia będzie oznaczało... korzyść w postaci limitu mocy 500 W (z "automatu") aniołek
Jedyne co może "szkodzić", to fakt, że dalej nie ma wyraźnego zapisu, iż posiadanie pozwolenia uprawnia do nadawania na terenie całego kraju, tzn. poza miejscem stałej lokalizacji stacji (uwidocznionej w pozwoleniu) - czyli, że legalne jest nadawanie /p i /m ("nadawanie", nie "identyfikacja stacji").
No i konieczność, że w 2022 roku będziesz musiał ponownie pofatygować się do UKE z wnioskiem o nowe pozwolenie - ale to chyba nie taka znowu wielka fatyga... oczko

Natomiast dla osób prawnych jest kilka niedogodności:
1. Ograniczenie liczby posiadanych pozwoleń kat. 1 do jednej.
Np. OT-11, jako osoba prawna, wnioskował, otrzymał i posiada obecnie kilka pozwoleń radiowych (wydanych na różne lokalizacje). Po wprowadzeniu rozporządzenia osoba prawna będzie mogła posiadać tylko jedno pozwolenie kat 1.
2. Brak zapisu, że pozwolenia uprawnia do nadawania na terenie całego kraju (tak samo, jak w przypadku osób fizycznych - patrz wyżej)
3. Brak wyraźnego zapisu, że pozwolenie radiowe wydane dla osoby prawnej, pozwala na używanie radiostacji przez inne osoby, niż tylko operatorów wyszczególnionych w pozwoleniu (co w przypadku osoby fizycznej jest oczywiste i nie ma tego problemu).

73!
Waldek, 3Z6AEF





  PRZEJDŹ NA FORUM