Weryfikuj sprzedawcę przed dokonaniem zakupów w sieci !
Uczulam wszystkich kupujących aby dokładnie weryfikowali sprzedających przed dokonaniem płatności. W ostatnim czasie pojawiło się spora ilość prób oszustw na giełdzie oraz na allegro w dziale będącym w naszym krótkofalarskim zainteresowaniu.

Schemat jest podobny - szybka aukcja lub ogłoszenie z atrakcyjną nierealną ceną !

PAMIĘTAJCIE: Super okazje się nie zdarzają !

Jako krótkofalowcy dysponujemy ogólnokrajową "siatką" kolegów co pozwala nam zweryfikować sprzedawcę. Wystarczy poprosić kogoś z forum o weryfikacje sprzedającego z jego okolicy, sprawdzić callbook, stronę qrz.pl wraz z mapą i lokalizacją krótkofalowców - pozwoli to na bezpieczniejsze przeprowadzenia transakcji.

Apel ten kieruje do wszystkich którzy planują zakup z dowolnego e-źróda - allegro, nasza giełda, inne portale ogłoszeniowe.

Jeżeli to możliwe decyduj się na odbiór osobisty lub wysyłkę z możliwością weryfikacji zawartości przed odebraniem (zapłaceniem). Żadna uczciwa osoba nie będzie miała zastrzeżeń do takiego sposobu załatwienia transakcji.

Opcje sprawdzenia przed odbiorem są dodatkowo płatne ale to żaden wydatek w porównaniu z utratą całej kwoty i kłopotów z późniejszym dochodzeniem swoich praw przed sądem.

Pamiętaj iż ryzykujesz utratę swoich ciężko zarobionych pieniędzy.


  PRZEJDŹ NA FORUM