Darmowy Internet
w Polsce?
    SQ5TDW pisze:

Jeśli inwestujesz w Aero2 nie jest potrzebny modem z LTE a taki jest e398 - lepiej jest poczytać opinie i kupić sprawdzone urządzenie no chyba że ktoś ma tak zasobny portfel że lubi wyrzucać swoje pieniądze w błoto a szkoda bo Aero2 jest już od ponad 2 lat i jest kilka typów modemów niezawodnie działających w Aero2.

Czy ja napisałem, że kupiłem specjalnie do tej sieci? Razem z kolegą z Wrocławia testowaliśmy różne rozwiązania do tej siei. Ponadto gdy infrastruktura internetu AERO2 będzie rozwinięta wówczas jest wielce prawdopodobne iż operator udostępni większe transfery. OK, wybaczcie, więcej swoich prywatnych testów innych modemów już nie podam, aby ktoś w oparciu o nie mógł sobie wyrobić własne opinię. Jak zapewne pamiętacie niecały rok temu (gdy potrzebowałem testów modemów do projektu SN2012GAM) nikt na tym forum nie potrafił napisać konkretnych informacji o modemach, teraz sami znawcy tematu.

SQ5TDW pisze:

(...) lepiej jest poczytać opinie i kupić sprawdzone (...)

Ale ktoś to musi najpierw zrobić. Proponuję lekturę "Przeżyj to sam" zespołu Lombard (... "a Ty z daleka bo tak lepiej...") (edit: dzięki za zwrócenie uwagi)

SQ5TDW pisze:

Ktoś kto słyszał o marce ZTE związanej z Orange wie że warto być z dala od tych urządzeń.

Akurat model ZTE-60 związany jest od dawien dawna z siecią T-mobile, zanim jeszcze ZTE związał się w Polsce z Orange (nienajlepszymi rozwiązaniami). Zaleta urządzenia ZTE-60, jest taka, że nie trzeba mieć urządzenia wpiętego w komputer, można skorzystać z e-booka, tableta i telefonu przez WiFi. Wiele razy było jadąc samochodem tak, że komuś modem sterczał w kompie i by sobie coś uszkodził, narzekał na zasięg. Mając to urządzenie montuje się je przy oknie i robi hotspot w samochodzie, autobusie, przedziale pociągu itd... A jeśli zasilanie nie jest wystarczające to zawsze długim USB można w podróży zasilać z innego urządzenia USB - niekoniecznie komputera.

SQ5TDW pisze:

Duży modem, czytaj: duża obudowa = problemy. Czy krótkofalowcy nie biorą pod uwagę że modem nafaszerowany technologiami będzie się nagrzewał zwłaszcza w przypadku pobierania dużej ilości danych oraz w miejscu słabego zasięgu? To będzie pierwszy powód do zawieszania się modemu. A przecież wystarczy tylko urządzenie kategorii minimum 10 - 900 MHz do Aero2...

AREO2 pracuje nie tylko na 900MHZ!

SQ5TDW pisze:

Wolniejsze urządzenia w Aero2 będą działać ale pamiętajmy że sieć dynamicznie będzie spowalniać swoją prędkość w danym obszarze i efekt będzie taki że wielu osobom w tym obszarze ponowne włączenie do sieci trwać będzie bardzo długo. Dlatego w regulaminie Aero2 jest zapis że niezgodne urządzenie będzie skutkować odcięciem od sieci.

I dlatego już kilka razy AERO2 nie wpuszczało do internetu na terminalach poniżej 10!