"BREKO BREKO" - technika operatorska
    sp6nik pisze:

Tak naprawdę to trzeba by było prowadzić permanentny kurs operatorski hi hi.Mnie przeraża sytuacja: na paśmie:
    stacja klubowa - operator uczeń - w tle słychać podpowiedzi (powinna być to osoba pod opieką której pracuje
    adept)mam na imię Jurek moje QTH jest to Warszawa .Mój transajwer to QRP o mocy 100 wat A teraz kończę to miłe QSO i przesyłam ci serdeczne 7 3! ...jest to usłyszane wczoraj na 3,5Mhz.(brakło mi jeszcze -robię QRT i "wyłanczam" stację.)
    Jeśli tak są uczeni adepci no to ta dyksusja o" breko breko" nie ma sensu.!
    Pozdrawiam Jan

Problemy poruszone w cytacie są winikiem nauki świerzynek w wielu "szkołach"(czytaj kursach) przez "profesorów" którzy pokończyli różne "szkoły" tj jedni skończyli szkołę falenicką inni szkołę pruszkowską a jeszcze inni szkołe otwocką,podałem tylko jako przykład.Wniosek nasuwa się jeden,koniecznie trzeba ujednolicić wszelkie materialy do nauki ogólnie pojętego krótkofalarstwa,w tym spelowanie również.

Cyt "brakło mi jeszcze -robię QRT i "wyłanczam" stację" koniec cytatu.To jest bułeczka z masłem. Mistrzostwem świata jest jak ci co zjedli zęby i po parę sztucznych szczęk na sporcie krtkofalarskim jak kończą swoją obecność na pasmie (najczęsciej 80m,coraz cześciej na 40m)a tym samym dają negatywny przykład młodym - mówiąć ....robię QRTokio.....
Breko,breko jest tak samo chore jak owo chore QRTokio lub chore QRNatalia.Takich przykładów poplątania można podawać wiele np masło maślane czyli słynne QRXmoment.