skaner + LAN
Skaner UKF + rejestrator audio po LAN
  sp3iym pisze:

  Właśnie przetestowałem rozwiązanie, które opisał Piotr SQ7NLF
  jak na razie to najlepsze rozwiązanie - działa bardzo dobrze wesoły
  RTL_SDR + SDR Radio V2
  Odpalony SDR server, przekierowane pory + stały publiczny IP i można słuchać.
  Szukam jeszcze opcji jak skorygować częstotliwość.


W wersji 2.0 build1279 w okienku przy wybieraniu odbiornika jest opcja Converter. Rozwijasz i ustawiasz Shift jakbyś pracował z Up/Down Converterem. U mnie na NotOnlyTv z tunerem FC0012 musiałem ustawić poprawkę 1.500 Up.
Nie musi być stałe Ip - na zmiennym IP (neostrada) + DynDNS też działa (mam ten komfort że mam stałe IP). Podstawa to przekierowanie portów (najlepiej w wysokie - pow. 20-30 tyś. - rzadziej skanowane przez "poszukiwaczy" z internetu - najwięcej ze wschodu sic wesoły ) albo ustawić na routerze w DMZ (to mniej bezpieczne). Jeśli chodzi o upload łącza - 512k w zupełności wystarcza przy szerokości 1MHz "próbkowanego" pasma. Nawet nie przeszkadzają duże lagi jak podłączasz się Via GSM (i-plus, Aero i spółka) odbiór jest bez "zająknięć".

Btw. w Sdr# ustawiasz korektę częstotliwości klikając na przycisk Front End -> Frequency correction (ppm) - na HamaNano z tunerem e4000 mam ustawione -135.
Generalnie e4000 jest czulszy od FC0012, ale niestety nie udało mi się "pożenić" go z SDR Radio - nie widzi go, podczas gdy na SDR# chodzi wyśmienicie smutny

Pozdrawiam.


  PRZEJDŹ NA FORUM