sprzęt pozyskany przez PZK
Wypowiedź kol. Adama brzmiała inaczej. Została skasowana i zamieniona na inną.
1. Unlis to znaczy nielicencjonowany (unlicenced) a p.Adam określił jako oznaczenie negatywne (w rozumieniu krótkofalarskim na pasmie tak się określa stację bez licencji jako szkodnika, żartownisia).

2. W poście tym wyraził się pod moim adresem oraz wielu kolegów (szczególnie tych nie posługujących się na forum znakami z licencji) wysoce obraźliwie i szkoda że w oryginale jest skasowane. Obraził tym wszystkich.
Cytat:
sp6ebk napisał: "Nie życzę sobie, by unlis "nowy", tudzież inni tego pokroju "krótkofalowcy" polemizowali z moim postem. Zrozumiało barachło?"
3. Reakcją Admina było ostrzeżenie.
4. Nie widząc możliwości przeproszenia za swój wybryk wnioskował SP6EBK o wypisanie z forum.
Tyle fakty.

Myślę, że kol. Adam SP6EBK, dotychczas , zrównoważenie wypowiadający się, podjął tę decyzję ze wstydu. I stało się. Nie widzę tu niczego, co dałoby się podziwiać.
Co do anonimowości to jej nie ma, i jak długo nie zrozumiecie tego, koledzy posługującymi się znakami, tak długo problem będzie istniał. Zaczęło się od wywyższania się krótkofalowców nad CB-stami i innymi, są teraz na tym polu zadrażnienia tu i na pasmach, obraźliwości. A tymczasem skutki są takie, że na 80 -tce rano i po południu oraz 7-ce w dzień, gdy nie ma zawodów słychać nieliczne stacje polskie na pasmie. Ksenofobia zawsze przynosi straty, tak jak nacjonalizm itp. Porzućmy nieuzasadnioną dumę i traktujmy się jak koledzy a nie książęta i plebs z zza wałów.