Proszę o pomoc jak podłączyć przewody RX i TX do takiego gniazda:
Warto by jednak odizolować galwanicznie radio od komputera, poprzez interfejs.
Teraz jest zima i nie spływają ładunki elektryczne z anteny, ale w lecie przed i w czasie burzy można uszkodzić komputer. Taki zwykły dipol na 80m potrafi takie ładunki ściągać, że w domu, jak się nie przy przedburzowej pogodzie nie uziemi anteny skaczą iskry kilka centymetrów do ściany czy najbliższego czegoś połączonego z ziemią.

Jeśli nie masz sprzętu izolującego, to wtedy trzeba iść w odwrotnym kierunku. Połączyć grubym drutem wszystkie masy. Stosowałem takie rozwiązanie w "ubiegłym wieku" i też było OK. Nawet eliminowało zakłócanie odbioru przez siejący PC-et, jak również eliminowało wieszanie się komputera od zakłóceń z nadajnika. Zresztą takie połączenie nie szkodzi nawet wtedy gdy stosuje się połączenia z izolacją. Chodzi o to, aby prądy między masami albo w ogóle nie płynęły, albo znalazły drogę poza kablami sygnałowymi.