Radiostacja Klubowa nie może nadawać w terenie - informacja z UKE.
    SQ2OMB pisze:

    Panowie.... w moim odczuciu ważny jest fragment odpowiedzi który mówi "...informuję, że nie ma możliwości wykorzystywania stacji klubowej z lokalizacji innej niż wskazana w pozwoleniu radiowym..."
    Dla mnie taka odpowiedź jest szokiem, ponieważ tak jak Armand myślałem, ze jeśli są osoby wymienione w pozwoleniu klubowym to wszystko jest OK. Odpowiedź natomiast mówi o tym, że znak klubowy nie może pojawiać się z innej lokalizacji niż ta która jest w pozwoleniu. Jeśli ta interpretacja jest właściwa to dla mnie jest to klęska wielu fajnych inicjatyw.
    SQ8Z: proszę mnie nie podejrzewać o szykowanie bata na kogoś, bardziej skupiam się na tym co się dzieje wokół mnie i co sam mogę zrobić dla środowiska. Proszę mi uwierzyć, ze jestem za tym aby z młodzieżą pracować... a praworządności trzeba młodzież uczyć tak jak każdej innej rzeczy.

    Treść mojej wiadomości do UKE:
    "-----Original Message-----
    From: SQ2OMB Pawel
    Sent: Saturday, January 12, 2013 6:58 PM
    To: Skrzynka_UKE
    Subject: Zapytanie dotyczące warunków używania Pozwolenia Radiowego w Służbie Radiokomunikacji Amatorskiej
    Dzień dobry!
    Jako Klub Łączności SP2KJF chcielibyśmy w ramach jednego pozwolenia radiowego używać radiostacji z dwóch lub trzech lokalizacji. Chcielibyśmy umożliwić młodzieży komunikację pomiędzy sobą. Przy każdym stanowisku znajdowałaby się osoba odpowiedzialna, która jest wymieniona w pozwoleniu radiowym.
    Założenia w skrócie:
    - stacja będzie pracowała z terenu strzelnicy w dwóch lub trzech lokalizacjach, cel pokazanie możliwości pracy radiowej, szkolenie młodzieży,
    - z każdą grupą będzie znajdowała się osoba odpowiedzialna wymieniona w pozwoleniu klubowym,
    - grupy będą nawiązywały łączności ze sobą więc w tym samym czasie i na ten samej częstotliwości.
    Proszę o odpowiedź czy taka praca jest dopuszczalna w ramach pozwolenia radiowego a jeśli tak to czy są jakiej zalecenia odnośnie oznaczenia znaku wywoławczego?
    Z poważaniem
    Paweł Kowalski



Odpowiedż konkretną masz w linku do poprzedniego tematu

    SQ5VGA pisze:

    Witam, oto odpowiedź z UKE na moje zapytanie dotyczące wątku.

    "Szanowny Panie,
    Na podstawie obowiązujących w Polsce przepisów ustawy Prawo telekomunikacyjne i Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 5 grudnia 2008 r. posiadanie ważnego pozwolenia radiowego jest konieczne dla pracy stacji radiokomunikacyjnej amatorskiej.
    Na podstawie art. 143 ustawy Pt:
    Z zastrzeżeniem art. 144 i art. 144a, używanie urządzenia radiowego wymaga posiadania pozwolenia radiowego, zwanego dalej „pozwoleniem”.
    Przyjęty system nadawania w pozwoleniu radiowym znaków wywoławczych zapewnia niepowtarzalność znaków wywoławczych przyznanych w ważnych pozwoleniach radiowych.
    Znak wywoławczy jest przypisany w pozwoleniu do urządzenia radiowego, tak więc ten sam znak wywoławczy nie może być używany jednocześnie w dwóch różnych lokalizacjach.
    W związku z powyższym nie powinno dojść do sytuacji, w której różne stacje radiostacje amatorskie posiadające ważne pozwolenie posługiwały by się tym samym znakiem wywoławczym w tym samym czasie.
    Jeśli faktycznie doszło do takiej sytuacji prosimy o przekazanie do Delegatury UKE szczegółowych danych związanych z tą sprawą w celu ich weryfikacji i uniemożliwienia powtórzenia się takich sytuacji w przyszłości.
    Pozwolenie radiowe wydawane przez Prezesa UKE jest potwierdzeniem nadanych uprawnień i powinno być w dyspozycji operatora radiostacji, podobnie jak jest z dowodem rejestracyjnym samochodu.

    Pozdrawiam
    Andrzej Mikiński
    Delegatura UKE w Warszawie"


...w tym temacie umieściłeś tylko dodatkowe informacje na konkretne pytanie...
...uważam, że odpowiedż jest prawidłowa.

nie mieszaj pan zielonypan zielonypan zielony


Andrzej


  PRZEJDŹ NA FORUM