Zbudujmy własnego satelitę i wyślijmy go na orbitę ;)
Czyli niesamowita szansa dla studentów z Polski!
    sp3qfe pisze:

Satysfakcję i własny sprzęt na orbicie. I najważniejsze doświadczenie! Taki udział w projekcie zweryfikuje, czy jesteśmy mocni tylko na forum i tylko potrafimy narzekać, czy też faktycznie potrafimy coś zrobić. Pomyślcie sobie.... fajnie by było.... ESA otworzyła drogę dla Polski, a ta od razu to wykorzystała! A Ci co wezmą udział w projekcie... chyba mają bardzo ciekawy wkład we własnym życiorysie i tworzą historię. Próbować zawsze można!

Czytam narzekania na brak kasy... więc ja się teraz zapytam wprost o inny projekt. Kto z Was udał się do swojej lokalnej szkoły ponadgimnazjalnej i powiedział im o możliwości wykonania za darmo własnej kapsuły telemetrycznej i wysłania jej za darmo w stratosferę?
    Projekt był tu opisany: http://sp7pki.iq24.pl/default.asp?grupa=75798&temat=173080. Brak kasy, czy... ?

Armandzie, pozostaje pewien drobiazg, czy aby nas na to stać? Zwyczajowo nic za darmo! Jak do obecnej chwili, nic naszego tam nie lata i nie sądzę aby najbliższym czasie coś się zmieniło i stąd wynikał pewien realny pesymizm. aniołek