HEXBEAM G3TXQ vs 2 el. Delta Loop SP3PL
zostałem po części ponownie wywołany do tablicy to odpowiem na pytania choć w innym podobnym wątku to pisałem
ale powtórzę ponownie z zachowaniem i tego ostatniego postu.

- nie można porównać wiarygodnie obu anten jak sie nie miało obu w tym samym momencie u siebie a tym bardziej nie pracowało na obu a konstrukcji innych producentów nie znam i trudno mi sie tu wypowiadać.

- podobnych e-@ z zapytaniem o obie anteny uwierz mi dostaje nie mniej niż Ty - i jak myślisz co odpisuje ?
zgodnie z prawdą bo ja w przeciwieństwie do Ciebie miałem możliwość porównać obie anteny w rzeczywistej ich pracy a nie tylko teoretycznie i poglądowo.

- nie zachwalam na siłę swojej konstrukcji bo o tym decyduje klient i opinie o danym produkcje sa tylko i wyłącznie wtedy miarodajne i wiarygodne.Bardzo dobrą stroną z niezależnymi opiniami jest e.Ham.net

- nie podszywam sie pod inna osobę i znak i opisuje w znanym periodyku jaką to super rewelacyjną zakupiłem antenę -- wstyd na całego

- antena 2 el. Delta by SP3PL podobna do podwójnych kozich rogów owszem jest dobra , wytrzymała itd
jej skuteczność na pasmach 20/15/10 jest pozytywna i dobra a spada i to znacznie na 17/12 gdzie bez użycia skrzynki antenowej w zasadzie praca staje się niemożliwa albo mocno ograniczona co nie znaczy ze sie w końcu nie dowołamy do upragnionej stacji - tylko ile energii wyparuje na marne nim do tego dojdzie ?
no i trzeba jeszcze przy okazji pogratulować naszemu korespondentowi ze ma tak dobry system antenowy ze nas odebrał.

- to samo tyczy sie że twierdzenie ze wytrzymałość mechaniczna kozich rogów jest ileś tam razy większa od mojej konstrukcji wesoły ,może i faktycznie jest ale bez przesady ,antena była używana gdy siła wiatru przekraczała prawie 120km/h i absolutnie nic sie nie działo złego - wytrzymałość daje tu połączenie linek kevlarowych z profesjonalnymi tyczkami z włókna szklanego i w całości specyficznej konstrukcji

-nieprawdą jest ze HEXBEAM wymaga wielkiego i ogromnego masztu aby pracował poprawnie - prosze zobaczyć zdjęcia tej anteny i w jakich warunkach skutecznie pracuje ( moje i innych )- realne i prawdziwe opinie użytkowników mówią same za siebie .
Jako przykład i ciekawostkę podam informacje ze w tym roku podczas mojego i SP7VC pobytu na EU044 bardzo silne porywy wiatru poluzowały jeden z odciągu i antena z masztem runęła na ziemie i skały jakie były w jej otoczeniu - konstrukcja nie uległa żadnemu uszkodzeniu mechanicznemu ani elektrycznemu - akurat przy pracy na stacji byłem ja i nie widziałem co sie stało bo antena była z tyłu za domkiem a tylko wyraźnie odczułem spadek wołających do mnie stacji ale nadal odbierałem i logowałem z dobrym i obopólnym skutkiem -wtedy myślałem ze to często i nagle występujący na tej szerokości efekt zorzowy -, dopiero po paru minutach Przemek wracający z ryb poinformował mnie ze pracuje na leżącej na ziemi antenie wesoły może i śmieszne ale prawdziwe .
Faktem jest że do jej prawidłowej pracy potrzeba większej wysokości zamontowania niż przy konstrukcji 2 el. Delty ale każda antena im wyżej zamontowana jest to pracuje lepiej.
I nieprawdą jest ze leżąca na ziemi bedzie skuteczna wesoły

- nigdy nie twierdziłem i nie twierdze ze antena typu HEXBEAM jest idealna jako np wersja stacjonarna ale może być z bardzo dobrym skutkiem zastosowana jeśli warunki antenowe nie pozwalają na postawienie większych anten .

- i bzdurą jest ze G3TXQ wymyślił ten typ anteny tylko i wyłącznie na potrzeby programu IOTA bo pisząc ze- antenę którą wymyślił znany Globetroter G3TQX miałeś na mysli nie kogo innego jak Steve G3TXQ
owszem jest to antena bardzo mobilna i idealnie sie do tego typu wypraw nadaje ale nie tylko

A to wykresy z MAX6 dla 2 el. Delty by SP3PL na najbardziej dyskusyjne dwa pasma 17 i 12m ,antena była powieszona na 6m maszcie na bloku 4 piętrowym z betonowym pokryciem dachowym i papą ,antena zmontowana prawidłowo z dopasowaną linią zasilającą.

SWR sięga tu ponad 4 na obu pasmach,praca bez użycia skrzynki antenowej może źle się odbić dla transceivera
Pozwoliłem sobie je tu umieścić bo brak w sieci tego typu informacji o tej konstrukcji.
Ale może i tylko trafiły mi sie dwa tego typu egzemplarze jakie widziałem a może i tak ma być ?



wykresy z HEXBEAM sa dostepne na mojej stronie wiec powielanie ich uważam za bezsensowne

Nie mam tak dużego doświadczenia jak SP3PL w budowie ,konstrukcji i pracy na pasmach ale jeśli ktokolwiek ma zamiar porównywać jakiekolwiek konstrukcje niech to robi naprawdę rzetelnie i zgodnie z zasadami fair play.
Moja konstrukcja anteny i typ absolutnie nie jest i nie była jakąkolwiek konkurencją dla rodzimych producentów - to absolutnie inny segment rynku to raz
- dwa że ja je buduje dla całkowicie innego odbiorcy a że można ją wykorzystać w pewnych warunkach jako antena stacjonarna to chyba bardzo dobrze .
Ale o tym wiedza doskonale dwaj Wielcy konstruktorzy anten rodzimych w SP (SP3GEM i SP7GXP) a pozostali tylko niepotrzebnie sie podniecają i rwą szmaty ,tylko tak naprawdę nie wiem o co ?
Z obu rozmawiałem i obaj oglądali moją konstrukcje -to naprawdę poważni ludzie , którzy potrafią udzielić bezcennych rad i wskazówek bez zachowywania jakieś zawiści i "zazdrości" - tylko o co tak naprawdę ? i to w jakiś dziwny i niezrozumiały dla mnie sposób

Julianie SP3PL życzę Ci powodzenia i naprawdę dużych sukcesów ze swoimi konstrukcjami antenowymi i uwierz mi że to całkiem inny rynek i całkiem inny nasz produkt przeznaczony dla całkiem innego odbiorcy
POWODZENIA.

To tyle i tylko tyle co mam do powiedzenia w tym temacie i nie zamierzam uprawiać z nikim szermierki słownej
raz że brak mi na to czasu dwa ze uważam to za bezsensowne i tylko sztucznie wywoływane zamieszanie.
jak ktoś ma dodatkowe pytania zapraszam na priw


  PRZEJDŹ NA FORUM