A7B jak ja ozywic?
    tadeo482 pisze:

Witam!
    Jeżeli znasz się trochę na radiotechnice i układach lampowych, powinieneś sobie poradzić. Jeżeli w paśmie CB pracuje to powinieneś w FM, AM też słyszeć, tylko słabo, przy dostrajaniu, zmiana szumu, i przy lekkim odstrojeniu słuchać.
    Ale najlepiej, jak chcesz używać w paśmie CB, to najlepiej wyjmij wszystkie bebechy ze środka i zamontuj radio CB i jeszcze mały akumulatorek się zmieści.lol

Szanowny Tadeo mimo ze z wyksztalcenia i zawodu jestem elektrykiem (przemyslowym w specjalnosci eksploatacji maszyn i urzadzen gorniczych) to moja wiedza w dziedzinie radiotechniki a tym bardziej o lampach jest nikla. W technikum mialem tylko wlasciwie zasygnalizowane ze takie cos istnieje i zreszta jako mlody czlowiek inne, "wazniejsze" rzeczy mialem w glowie niz sie uczyc oczko
Po zalaczeniu radiostacji slychac jednostajny szum, skalujac w poblizu 27MHz troche ten szum sie zmienia dajac czasami jakis pisk ale nic nie umie dostroic aby wyraznie cos uslyszec. Probowalem na roznych antenach wlasnej konstrukcji z opisow pozyskanych z internetu i nic, podlaczajac owe anteny do mojego CB dzialaja prawidlowo jak fabryczna antena.
Co do przerobki jaka proponujech aby wybebeszyc i wlozyc tam CB to chron mnie Panie Boze od takich pomyslow. Ani to by bylo ladne ani funkcjonalne, a do tego zniszczony bylby jeszcze zabytek techniki. A ja jestem daleki od niszczenia zabytkow. Sam mam kilka starych motocykli odrestaurowanych, rownolatow tej mojej radiostacji. Moim celem jest odrestaurowanie tej radiostacji w orginale i moc pokazac ludzia ze to mimo wieku jeszcze dziala. Do rozmow w pasmie CB mam proste radyjko ktore mozn kupic za grosze Alan 109. Ogolnie moim marzeniem byloby skompletowac zbior radiostacji wojskowych siegajacych korzeniami II Wojny SWiatowej: RBM, 10RT, cos z angielskich albo amerykanskich az po lata 70 i moc pokazywac jak wygladala lacznosc w epoce przed telefonami komorkowymi. Mam po prostu mundury pasujace do moich motocykli z danej epoki i do kompletu chcialbym dopasowac z danej epoki radiostacje. Czesto jezdzimy z kolegami jezdzimy tez po szkolach z prelekcjami na temat historii i pokazujemy dzieciaczka sprzet, mundury, opowiadamy o historii. Wierz mi ze dzieci wiecej potrafia z takiego pokazu wyniesc niz z monotonnej lekcji historii. Nawet potrafimy usidlic takich lobuzow klasowych i oni tez siedza spokojnie i sluchaja.