Witam i pozdrawiam
    SQ8NQS pisze:

olo pisze:

Witam wszystkich krotkofalowcow. Wlasnie zostalem nowym uzytkownikiem forum. Nie posiadam licencji krotkofalarskiej ale interesuja mnie stare wojskowe radiostacje.

Witaj,

A dlaczego nie nowe, japońskie, np. YAESU, KENWOOD, ICOM i szereg innych znanych (i mniej znanych) renomowanych firm? Jesteś kolekcjonerem?

Szanowny Panie mnie zawsze pociagaly starocie pachnace historia i majace swoja dusze. W kregach moich zainteresowan jest nie tyle krotkofalarstwo a ogolnie stary sprzed radiokomunikacyjny. Zagladajac w czelusc moich szaf i garazy, tak chyba jestem kolekcjonerem oczko a na pewno zbieraczem. Te japonskie moze i sa ladne i swiecace, migajace, dajace czysty dzwiek ale nie maja duszy. Swego czasu zachlysnalem sie japonskimi motocyklami, prawie idealnymi tworami konstrukcyjnymi... A obecnie w garazach mam kilka starych motocykli z lat 50, 60, 70 i zadnej japonii. Ja lubie ozywiac stare rzeczy i pokazywac je ludziom. Dzialam w grupie rekonstrukcji historycznej, czesto jezdzimy na rozne imprezy, prelekcje do szkol. I wierz mi ze pokazujac ludziom czy dzieciaka taki stary sprzet i do tego dzialajacy to wrazenia nie zapomniane, ten blysk w oku i niedowierzanie ze to jeszcze dziala.