Obejma kominowa OK-43T13 i antena GP7DX MONTAŻ
Jak dopisałem do poprzedniego wątku - te dwa podane przepisy, normy czy rozporządzenia wystarcza aby każdą antenę na bloku " przewrócić" kiedyś próbowałem jednego krótkofalowca obronić w jednej ze Spółdzielni ale i tak to się odbyło na zasadzie kolega koledze ( relacje prezes kominiarz)
Uważam że zawsze najważniejszy w takiej sytuacji jest start - jak zaczniesz buńczucznie i z przytupem to zawsze skończysz na forum pytając jak to zrobić aby ta antena mogła wisieć .
Panowie przepisy się interpretuje zawsze na swoją korzyść i Administracja budynku tu nie jest odmieńcem.
Jest wielkim problemem lat dzisiejszych prawidłowa praca urządzeń kominowych w budynkach wielorodzinnych i wszystko co i tak nie jest z tym związane a jest przy kominie można przypiąć jako winowajcę tech nieprawidłowości, a ludzie wiecie jacy są nie związani z krótkofalarstwem .
Nie sposób pominąć jakości budowanych kominów i ich technicznego wykonania - oszczędność materiałowa itd ..tu znowu kłania się przytoczona NP 1443 - zmiany wprowadzone w ostatnich latach dopuszczaja nowe materiały do budowy kominów ale pod względem wytrzymałości na odkształcenia ( obejma do anteny - kołki ) absolutne dno ... i co nie podeprze się Administrator wraz z kominiarzem normą o budowie komina w odniesieniu do mocowanej konstrukcji np anteny ??
Jak wspomniałem szkoda czasu i bicia piany - temat rzeka a i tak na końcu jest dobra wola kominiarza dyktowana pieniędzmi Administracji płacze
Pozdrówka SP3S Jerzy