Wojskowy maszt pneumatyczny 12m
Jak dopasować zawór?
    andrew_sp5mod pisze:

Panowie, zmierzyłem jeszcze raz i wg nomiusza (i lupywesoły ) jest fi=12,6mm. Grzegorzu, suwmiarka jest bez najmniejszej szczeliny, więc ten pomiar jest dokładny. Wczceśniej podałem 12,8mm, ale po użyciu lupy wyszło 12,6mm. A czy średnica 12,6mm wyklucza jednoznacznie gwint calowy? Skok gwintu (zmierzyłem odległość między szczytami) jest ok 1mm. Nie potrafię odczytać dokładnie z odcisku w plastelinie czy jest to 1.05 czy 1.1.

Andrzej

Andrzej,tak jak napisałem wcześniej w tej sytuacji decyduje skok gwintu,absolutnie nic innego.Jeżeli nie jesteś w stanie dokładnie ustalić skoku to dalsza dyskusja jest bezowocna dlatego że wszelkie inne podpowiedzi mogą skończyć sie uszkodzeniem korpusu.
Ostatecznie nikt z tego strzelać nie będzie,możesz spróbować wkręcić gwintownik o podobnym skoku tj M14 x1,5 lub M14x1,25 ale nie na siłę.Jeżeli gwint jest nieuszkodzony to odpowiedni gwintownik powinien dać się wkrecić dosyć lekko.
Janek SP9COO zadeklarował się wykręcić orginalny zawór i zrobić jego pomiar(gwintu).Janek go ahead.