Oczyszczenie long wire z zakłóceń - kablem ekranowanym ?
Kolego SP3EFG
Nie do końca jest to prawda co piszesz o tych energetycznych molochach. Na nich też jest sposób i to wielokrotnie sprawdzony w praktyce. O czystość widma radiowego nie dba energetyka lecz UKE. Jeśli więc będziemy umieć zlokalizować zakłócenia, czyli na 100% będziemy pewni, że pochodzą np z uszkodzonego elementu sieci energetycznej to wystarczy złożyć formalny (pisemny) wniosek do swojej delegatury UKE. Na pomiary przyjedzie ekipa z UKE i jeśli to potwierdzi to ma obowiązek powiadomienia energetyków o usterce z żądaniem natychmiastowego usunięcia.
To jest ostateczność, jeśli sami nie będziemy w stanie przekonać elektryków, że muszą sprawdzić i wymienić uszkodzony element. To w zasadzie jest ich obowiązek, przynajmniej sprawdzenie, bo uszkodzony np izolator może narobić nieszczęścia nawet podczas jakiś prac konserwacyjnych sieci energetycznej.
Parametry sieci energetycznej są ściśle określone w normach. Dlatego też w takim przypadku jak tu rozpatrujemy, po wyłączeniu wszystkich odbiorników w domu inspektorzy UKE mogą sprawdzić czy zakłócenia pochodzą z przyłączonej do niego instalacji elektrycznej oraz czy przekraczają one dopuszczalne normy. Jeśli tak, to muszą o nich poinformować naszego dostawcę energii elektrycznej z wnioskiem o ich usunięcie.