IC 736 pozorne qrm na czestotliwości odbioru
nowy--Piotr----dużo wrzasku kolegów -dajcie sobie na wstrzymanie przed Nowym ROKIEM.
Po ok 3 latach zaczynają zasilacze impulsowe dostawać zadyszki i są źródłem różnych przedziwnych zachowań -PISAŁEM-fabryka produkuje 24g/na dobę chce mieć zbyt i nowych klientów musi byc element który po skończeniu gwarancji przyśle klienta do sklepu hi tak to się dzisiaj produkuje.
W twoim wypadku odłączyć zasilacz od TRX-a podłączyć sztuczne obciążenie!!
Sprawdź kondensatory elektrolityczne czy nie spuchnięte, czy nie ma wycieków przy nóżkach,lupa sprawdzić lutowania czy nie ma mikropęknięć przy wyprowadzeniu transformatora impulsowego- poprawić lutowania użyć cyny " z ołowiem "szkodliwej"
Zobaczyć jakie kondensatory elektrolityczne zakupić nowe na 105C-do pracy impulsowej! wymienić. Sprawdzić w zasilaczu dokładnie układ przetwornicy startowej!-z tego miejsca zaczynają się problemy zasilacza impulsowego!-po każdym włączeniu i wyłączeniu zasilacza rozładować kondensator elektrolityczny od strony "gorącej"-sieci!! w zasilanie przy sprawdzeniu włączona żarówka ok 60W lub rezystor żeby zabezpieczyć zasilacz przed przypadkowym uszkodzeniem.w 90% wymiana kondensatorów elektrolitycznych i poprawienie lutować -pomaga! i mamy spokój na następne 3-4 lata.
Zasilacze impulsowe są nieprzyjemnymi układami jak coś nie wykona poprawnie mamy huk kupa dymu i ......jak nie naprawiałeś, lepiej dać komuś kto ma przygotowane stanowisko do serwisu zasilaczy impulsowych!!!
Efekt zaobserwowanych zakłóceń daje kondensator elektrolityczny w wszelkiego rodzaju sprzęcie elektronicznym posiadającym zasilacz impulsowy po mostku jak traci pojemność potrafi zakłócać w całej okolicy-tak jak opisujesz-RTV, komputery,laptopy.Zobacz czy w okolicy nie masz anteny do systemu WiMAX -zasilacze impulsowe te tak potrafią zakłócać -telefon,internet po radiu.B/rzadko trafiające się uszkodzenie to zwarcie(łuk) m/zwojowe w trafie impulsowym
Powodzenia!!!!---- a dla tych co nie ćwiczą(od 80r jak zaczęły być stosowane w radarach) --wstrzymajcie się z komentarzami.
stasiek /???? tez anonim hihi.