Handel instrukcjami.
    SQ8NGV pisze:

Ja zadam takie pytanie :

W cywilizowanym świecie producent ,wprowadzający na rynek ,dystrybutor OBOWIĄZKOWO winien dołączyć do produktu w momencie sprzedaży instrukcję oraz wszelkie wymagane prawem dokumenty np. deklaracje CE , atesty PZH itp. Nikt tu łaski nikomu nie robi.Szanujące się firmy umieszczają takie instrukcje na swoich stronach internetowych by każdy użytkownik ,bądź zainteresowany użytkowaniem mógł pobrać i sprawdzić to co go interesuje.To świadczy o poszanowaniu klienta i wypełnieniu podstawowych praw .Pytam się kiedy będę mógł pobrać za free instrukcję np do FT950 ze strony dystrybutora lub do TS590 ???????taż to 21 wiek doba elektroniki i internetu .

Witaj pan Krzys ;-)
W cywilizowanym swiecie tak bardzo szczęśliwy, reszte sobie dpisz ;-)
Ekonomia robi swoje, jesli nasz kochany kraj bedzie w stanie zakupic u producenta 500...1000 sztuk takiego towaru to , producent potraktuje nas jako cywilizowany swiat i zadba o wlasciwa instrukcje ( choc tak szczerze obawiam sie ze polskojezyczna instrukcja wyprodukowana w Chinach moze okazac sie bardziej hummorem zeszytow niz wlasciwa instrukcja).
Jesli firma sprowadzajaca jakies YAESU , ICOMA , jest firma ktora sie szanuje to .. zainwestuje te pare tysi w produkcje instrukcji ( tlumaczenie, sklad, druk) i doliczy sobie po cichu do ceny urzadzenia ;-)
W przypadku jakiegos TRX'a za 20 000 PLN raczej nie licz na to bo... musialby kosztowac 24 000 ( wszak sprzeda sie go tu moze 5 sztuk) ;-)...
Pocieszajace jest to ze od wielu lat, w szkolach uczymy jezykow cywilizowanych , a nie jak za moich czasow rosyjskiego, wiec problem jezykowy juz powinien nie istniec ;-) ( dla mlodych kolegow) no chyba ze miast na lekcje jezyka to na boisko szkolne droga wiodla ..coz ..trzeba sie bylo uczyc ;-).

Pozdrowienia ;-)
SQ8Z
p.s.
a w sieci mnostwo PDF plikow i DJVU ;-) tylko chcec i sie znajdzie, nawet serwisowki juz gdzies widzialem.