Łódzkie spotkania krótkofalowców z CB-stami. Video.
    sp9ikf pisze:

Odpowiadając: otóż jest jeden wypróbowany przez generacje sposób ale nie uznawany przez wielu a nazywany ortodoksyjnym.
    tego nie wymyslili krótkofalowcy - fachu czy jak kto woli zawodu uczysz sie od mistrza rzemiosła - ta szkoła liczy sobie kilkaset lat i jak do tej pory nikt niczego lepszego nie wymyslił.
    w naszym hobby tez został wypracowany przez generacje najskuteczniejszy model - rozwijasz skrzydła pod okiem Patrona z wieloletnim doświadczeniem. Powyżej jeden z Kolegów wrecz przestrzega przed ortodoksem.

SP9IKF.

Jacek,uważam że swoją wypowiedzią Ameryki nie odkryłeś.Od zarania ludzkości było,jest i będzie że jeden drugiemu przekazuje swoją wiedzę.Tego nikt nie kwestionuje.Ta metoda jest stosowana na wszystkich poziomach nauczania,tak swoją wiedzę przekazuje mistrz uczniowi jak i profesor studentowi.Tylko żeby przekazywać wiedzę trzeba mieć do tego predyspozycję i taką potrzebę.Trzeba pamietać że do grona uczniów trafiają różni(poziom) uczniowie.Uważam że rolą nauczyciela jest dobranie sposobu przekazywania swojej wiedzy wszystkim tak żeby osiągneli w finale podobny poziom przekazywanej wiedzy.
Moim celem nie jest wytykanie Tobie twoich błędów(ortodoksja)bo wszyscy je popełniamy.Natomiast uważam Ciebie za twardogłowego który pewnych innych alternatyw nie przyjmuje do wiadomości.Tu leży problem,żebyś to lepiej zrozumiał to podam siebie jako kolejny przykład tego że wcale nie musi być tak jak Tobie i Tobie podobnym marzy się.Tak jak już wczesniej wspomniałem ze wzgledu na moją profesję(co Ty wykorzystałeś żeby mi przywalić-kupno dyplomu,to był pierwszy kubeł pomyj na głowę ale twoją))nie mogłem realizować swojej drogi do krótkofalarstwa drogą Tobie bliską czyli przez wilelomiesięczne kursy czy nasłychy.Nadarzyła się okazja kiedy byłem na urlopie zaliczenia bardzo krótkiego kursu krótkofalarskiego(Gdańsk) zakończonego państwowym egzaminem,oczywiście na 1 st class z obowiazującą wówczas telegrafią.Intensywny kurs trwał 10 dni po 8 godzin dziennie.Na 16 osób które uczęszczały na ów kurs przed komisją państwową z Olsztyna wszyscy uczestnicy zaliczyli egzamin.Generalnie uczyłem się tylko telegrafi bo resztę już znałem,pewnie zapytasz się skąd ??? Jak myślisz co Ci odpowiem,nauczyłem się reszty na 555.Pewnie zazgrzytałeś zębami ale to jest prawda tak było.Wspaniałym nauczycielem/instruktorem od wszystkiego był zapewnie Tobie dobrze znany kol Andrzej SP9ADU,wspaniały człowiek.Takich jak ja CB'stów(555) na tym kursie było kilku,którzy tak jak ja są dzisiaj aktywnymi krórkofolowcami nie przynoszącymi hańby polskiemu krótkofalarstwu,koleżeństwo za nas nie musi się wstydzić.
Jacek,pytam się Ciebie publicznie czy są inne drogi równie dobre albo nawet lepsze od twojej teorii do krótkofalarstwa???
Zrewiduj swój twardogłowy poglad na w/w temat a nikt Ci growy nie utnie,nie postawi pod pręgierzem ani pomyj na głowę nie wyleje.
Przyjemnej niedzieli Tobie życzę.