Łódzkie spotkania krótkofalowców z CB-stami. Video.
Witam,

sq5obu pisze:

sp3nyu pisze:

Hmm, może lepiej byłoby aby zostali pod remizą zakręcony

No tak... bo jak już są, to nie można tematu zamieść pod dywan... ich obecność pokazuje bezmiar nijakości, kompletny brak systemu oraz pomysłu na jego utworzenie...pan zielony

Ciesze sie że pojawiaja się też Koledzy rozumiejący i dostzegający ten problem.
Odpowiadając: otóż jest jeden wypróbowany przez generacje sposób ale nie uznawany przez wielu a nazywany ortodoksyjnym.
tego nie wymyslili krótkofalowcy - fachu czy jak kto woli zawodu uczysz sie od mistrza rzemiosła - ta szkoła liczy sobie kilkaset lat i jak do tej pory nikt niczego lepszego nie wymyslił.
w naszym hobby tez został wypracowany przez generacje najskuteczniejszy model - rozwijasz skrzydła pod okiem Patrona z wieloletnim doświadczeniem. Powyżej jeden z Kolegów wrecz przestrzega przed ortodoksem. A mówi sie że historia jest dobrym nauczycielem. Widocznie NIE.
Aby system działał potrzeba świadomości. Być może niewielu Kolegów zdaje sobie sprawę z faktu że jeśli przestaniemy szkolić nowych adeptów to za jakis czas zabraknie korespondentów i pozostanie tylko narzekanie że cisza na paśmie etc. za tzw starych czasow kiedy jeszcze królował AM w SP9 po południu na 2m bywało tak ciasno że trzeba było czekać na miejsce na paśmie aby zawołac CQ. dzisiaj gdyby nie przemienniki które "same mówią" to byłoby słychać tylko szum z pasma.
Jesli o mnie chodzi to z pewnościa wprowadze jeszce paru może parunastu ludzi do krótkofalarstwa. naucze tych wszystkich elementów aby w przyszłości oni też mogli dalej po zdobyciu doświadczenia wprowadzac kolejnych chętnych.
A jak to z Wami jest Szanowni wylewający na mnie pomyje. wyszkoliliście jakich następców, ewentualnie jesteście w trakcie lub macie jakiś udział w realizowanym projekcie który da swiatu kolejnych amatorów - KORESPONDENTÓW.

pozdro.
jacek sp9ikf