FiFi SDR Software Defined Radio - prezentacja wideo
[video]
    SQ6NTJ pisze:

    „Ogólnie zabawka fajna” – otóż to - zabawka, tak należałoby to chyba określić. Jeśli ktoś uważa, że w gadżet wielkości pudełka zapałek, w którym jest jeden „scalak” z syntezą i drugi, który wyświetla na ekranie komputera parę ładnych, kolorowych „tapetek” jest takim samym radiem, jak to, w którym o jakości sygnału decyduje dobroć obwodów rezonansowych we wzmacniaczu w.cz., stabilność mieszacza i prawdziwe filtry, powinien iść do lekarza.
    Można by w pudełko wmontować jeszcze kilka niebieskich ledów, latarkę i jakąś gierkę, żeby jego użytkownikom za bardzo się nie nudziło. A w ogóle najlepiej wykonać je w postaci breloczka do kluczy (można by wkomponować w nie jeszcze obcinacz do paznokci ).


w IC756PRO (i nie tylko) sygnal SSB najwyzszej jakosci formowany jest w systemie PSN modulation (Phase Shift Network) na ukladzie DSP - to bedzie coraz bardziej popularne bo tansze i o poteznych mozliwosciach - lat temu 40 wydawalo sie ze w telefonii zawsze bedzie panowala telefonia nosna na filtrach - digitalizacja czyni cuda i nie nalezy sie temu sprzeciwiac


  PRZEJDŹ NA FORUM