Nieuczciwi handlujący / problem z transakcjami

a Ty jestes przekonany że sprzedający o tej wadzie wiedział ?
może jak załadowałes trx do bagażnika i jechales dziurawa drogą to sie uszkodziło?
masz racje zdecydowanie kup sobie nowe radio[/quote]

Dokładnie tak mogło być, ale osobiście sądzę że sprzedający powinien brać odpowiedzialność za sprzedany towar w którym jest usterka po godzinie pracy, no chyba że sprzedający mówi jednoznacznie że " po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia " A Ty kolego postaw się w stan kogoś kto dał za radio powiedzmy 500zł, otrzymał paczkę, i radio po godzinie przestało pracować, a w serwisie usłyszał informację o uszkodzonej taśmie i nieudolnej naprawie. Stwierdzisz ze spokojem, że trudno, przepadło 500zł ?? Ja osobiście kiedyś sprzedałem CB Radio, wysłałem paczkę, a kontrahent w pierwszym dniu sprawdzenia pod przyrządami stwierdził że radio jest mocno przestawiono i grzebane, nie olałem człowieka tylko powiedziałem że jak tak jest, niech odeśle mi radio, ja odsyłam pieniądze, lub niech zaproponuje inne rozwiązanie. Ostatecznie dogadaliśmy się bez konieczności odsyłania radia. Widocznie nikt Ciebie jeszcze nie oszukał, lub masz tyle kasy że np 500zł nie robi dla Ciebie żadnego wrażenia i możesz na to machnąć ręką. Jak dla mnie pozostaje opcja kupowania tylko nowego sprzętu, lub gwarancja sprzedającego ( najlepiej pisemna ) o rozruchowej gwarancji na np na dwa tygodnie.
Bo czymś innym jest uszkodzenie po tygodniu, a czymś innym usterka po kilkunastu minutach.