Reaktywacja - Gimnazjum w Szelkowie Starym
Witajcie serdecznie, 23 października w ramach projektu Reaktywacja wybraliśmy się do Gimnazjum im. JPII w Szelkowie, gdzie odbyliśmy kolejne zajęcia. Pokaz zorganizowany został przez kolegów Mariusza SQ5M, Maćka SQ6MS, Pawła SQ5STS i Tomka SQ5OBU reprezentujących kluby SP5PPA i SP5PRF. Do Szelkowa dotarliśmy około 9.30 i na początku trafiliśmy do niewłaściwej szkoły... Na szczęście "nasza" była dwa budynki obok. Naszymi słuchaczami było około 25 uczniów gimnazjum, którym zgodnie z planem przedstawiliśmy krótką historię powstania i rozwoju radiofonii. Przedstawiliśmy tylko jeden wzór... wesoły Po zwyczajowej przerwie rozpoczęła się zabawa z radiem. Najpierw konkursy. Jaka to literka - ti ta, następnie - jaki to znak?
Tym razem jednak propagacja była naszym sprzymierzeńcem i mogliśmy wyławiać nawet tak odległe prefiksy, jak VK na 10m... Po konkursach małą konsternacja, zaprosiliśmy chętnych do nawiązania pierwszych łączności. Młodzież popatrzyła po sobie i... uf, znalazł się pierwszy odważny.
Potem było zdecydowanie łatwiej i kolejne osoby siadały do mikrofonu.
Z poczuciem pożytecznie spędzonego czasu około 16.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do W-wy.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji szkoły oraz wychowawcom za przemiłe przyjęcie oraz pamiątkowy album.
Mamy nadzieję, że zdołaliśmy zaciekawić młodzież gimnazjalną.