DTR DIPOL
    sq6ocr pisze:

Szkoda że wasz przemiennik zamilkł, przykre jest że BTR Dipol przestał istnieć. Żałosne są takie wypowiedzi jak kolegi SQ6ADE, jak nie chcesz pracować na UKF to nikt Ciebie do tego nie zmusza, sprzedaj radio na UKF i zostań tylko na KF i CW. Ale trzeba pamiętać, że krótkofalarstwo się rozwija - a bynajmniej powinno, nie powinno być uwsteczniane tylko do KF i CW przez takich jak TY, są inne pasma i inne emisje. CW było konieczne dawno, dawno temu jak jeszcze nie było AM i to była konieczność, teraz już mamy SSB, FM, Dstar, i emisje cyfrowe, można pracować przez satelity nawet juz GHz a nie w KHz, korzystajmy z tego, rozwijajmy krótkofalarstwo - ale jak ktoś nie chce, nie musi, niech cofa się do średniowiecza i stosuje znaki dymne, ale niech nie pisze takich wypowiedzi na forum, bo to kompletne bzdury, zawiść i zazdrość. A tak po za tym, to kolego ADE zapraszam do szkoły podstawowej na NAUKĘ pisania. Pamiętaj, pasm i emisji jest już mnóstwo do wyboru i każdy ma prawo pracować jak chce i gdzie chce, nawet na SR6A i nie są to pseudo krótkofalowcy, tylko normalni radioamatorzy jak wszyscy. Pozdrawiam.

WOW!!!!
Jestem pod wrażeniem tej wypowiedzi zdziwiony
Kolego, nie mam nic przeciwko radioamatorom rozwijającym emisje i techniki łączności
o których piszesz.
Idąc Twoim tokiem myślenia o rozwoju "krótkofalarstwa", to w krótkim czasie skończy się ono
na przemiennikach UKF/VHF, D-Star, Echolinku, czy czystym Internecie, pasma KF wyludnią się i zostaną nam zabrane.
"Sygnały dymne" czyli emisja CW, na szczęście dalej ma się dobrze na falach krótkich
Ale skąd o tym możesz wiedzieć skoro tam nie zaglądasz.... bo nie masz po co????
Krótkofalarstwo, jak zauważyłeś, ma wiele dziedzin, angażuj się w tą która Tobie pasuje,
ale, proszę, nie uwsteczniaj tych którzy widzą i szanują korzenie tego hobby.
Rozwijaj dalej radioamatorstwo nie krótkofalarstwo w swojej własnej koncepcji - powodzenia.
Ale nie dezawuuj tego, z czego to całe hobby powstało - jeżeli w ogóle znasz historię krótkofalarstwa, a mniemam że nie płacze

Ci co pracują na KF raczej nie cofają się do średniowiecza - chyba masz braki w historii radia????

Tak, czy inaczej powodzenia,

73,

P.S.
W odniesieniu do Ciebie celowo użyłem określenia "radioamator"
Głosząc to co napisałeś krótkofalowcem, raczej, nie jesteś.
Tyle tylko że masz "znak".

To że SP6ADE Ciebie wkręcił, to inna sprawa ale też o czymś świadczy oczko