2KW "na plecach"
Ham radio backpack amplifier
Witam!
Pozwolę sobie na wtrącenie swoich "pięciu groszy" do tematu. Co prawda zmieniamy temat na zupełnie inny,lecz proszę nie wmawiać,że jajko jest mądrzejsze od kury. Jeżeli PA lampowe jest takie proste w budowie i jest na tyle przestarzałą konstrukcją,to dlaczego ich ceny są tak wysokie? Cena jest w przedziale 2.0 tys. do 7.5 tys. złotych. Czyli nie jest tak kolorowo jak można by sobie wyobrażać. Kupiłem dość dawno temu na allegro PA (z Wrocławia) wykonane jako praca dyplomowa, przez ówczesnych uczniów Michał Gut i Marcin Makowski z klasy V"B" na przełomie lat 2001/2002. Uczniowie - prawdopodobnie Technikum Elektryczne . Było to PA na 3xGU-50. Bardzo ładnie wykonane i w dodatku super wypieszczone - jak na warunki amatorskie. Żałuję,że nie mogę poznać konstruktorów tego urządzenia. Należą Im się słowa uznania za włożoną pracę jak i wiedzę niezbędną przy wykonywaniu podobnych urządzeń. Potwierdza to jedynie fakt,że nad wszystkim należy czas poświęcić i włożyć w to odpowiednią wiedzę oraz jak to się mówi - serce - a zbudowane urządzenie da zadowolenie i pełną satysfakcję. Lampowe urządzenia są i będą przez wiele,wiele lat ciągle budowane. I nie chodzi tu o możliwości - trudniejsze czy łatwiejsze wykonanie. Cała tajemnica i zamiłowanie do tych urządzeń, polega na pracy lamp. To samo dotyczy wzmacniaczy audio,używanych przez wielu znanych wykonawców estradowych. Czy jest to jedynie zamiłowanie czy może więcej,bardziej przyjemniejsze brzmienie ? O temacie - lampowe PA - będziemy czytać,przez wiele kolejnych lat a ceny ich będą na pewno nie takie małe a może i wyższe jak na dzień dzisiejszy. Pozdrawiam - Mirek SP3SUL.