WSZYSTKO O RBM1
RBM-1 był pierwszym profesjonalnym radiem na jakim miałem okazję prowadzić nasłuchy na przełomie lat 80-tych i 90-tych z własnego QTH. Radio zostało mi wypożyczone z nieistniejącego już klubu SP5KJZ. Ileż to było emocji! Potem wpadła mi w ręce własna RBM-ka, ale w międzyczasie pojawiły się na wyposażeniu też i inne urządzenia ...
12 lat temu jak zmieniałem QTH oddałem tą RBM-kę w dobre ręce, w mieszkaniu w bloku raczej ciężko było wygospodarować miejsca na wszystkie graty. Ale historia lubi się powtarzać i oto dzisiaj znowu stałem się posiadaczem RBM-ki. Niestety, jest zupełnie "goła", to tylko sam zespół nadawczo-odbiorczy. Nawet kalibrator 500 kHz poprzedni właściciel z niej wymontował. Jak by ktoś miał zbędne jakieś oryginalne wyposażenie do niej, to chętnie odkupię.
Jest też taka koncepcja, coby w przyszłym roku zorganizować jakieś takie spotkanie miłośników wojskowych urządzeń łączności. Wszystko wskazuje że było by to przy okazji X Międzynarodowego Zlotu Pojazdów militarnych w Bornem Sulinowie.


  PRZEJDŹ NA FORUM