sonda w.cz do V640
    SP2IPT pisze:

Przy poziomie ceny "około stówy" to IMHO lepiej wziac jakis detektor diodowy z alledrogo -w tej cenie znajdzie sie juz calkiem przyzwoite urzadzenia wesoły

Swoja droga podlacze sie pod temat - czy ma ktos zapasowy kondensator separujacy do tej sondy? Niestety mechanicznie uszkodzilem swoj egzemplarz i od jakiegos czasu szukam zamiennika.

pz

Poczekaj chwile, tj dzień, dwa, może znajdę swoja uszkodzoną sonde i zobaczę co zostało.Jak się nie odezwę, to mnie 'kopnij' na priva.
Co do pomiaru mocy detektorem diodowym, to temat nie jest rozwinięty do końca. Takie detektory są stosowane na codzień przez naszych konstruktorów, mikrofalowców. Doszli do słusznego wniosku, zresztą już dosyć dawno, że narażenie, przez częste użycie, kosztownych mierników mocy (kable do sondy są wielożyłowe i po paru latach koszta mocno rosna). Reszta wyposażenia miernika mocy, tłumiki, sprzęgacze- nadaje się wprost do detektora szczytowego, pracujacego w bardzo szerokim paśmie. Nie zgadzam sie z opisami, w których jest,że można mierzyc powyżej 1 W, samym detektorem. Tu się wychodzi, w większości poza liniowa charakterystykę diody (mowa o Si, a jeszcze gorzej dla Ge). Temat rzeka, bardzo ciekawy.
73,a.