Nasze pociechy na falach eteru
Czy dwa lata? To akurat trudno określić. Zależy od całej masy czynników. Jeśli chcemy wyszkolić speca od cw i startu wyczynowego w zawodach dwa lata to trochę za mało. Co do młodzieży w naszym hobby to zawsze był z nią problem. I nie tylko u nas ale na całym świecie. Po prostu nie jest to zbyt łatwe hobby dla dzieciaków no i aktualnie przegrywamy konkurencję z internetem, grami, całą masą innych zabaw,sportów, gdzie adrenalina znacznie mocniej skacze. Co nie znaczy że nie należy propagować, zachęcać, informować itp. Również mam jakieś doświadczenie w tej dziedzinie, wyniesione głównie z harcerstwa . Całkowicie zgadzam się z SP3SLU. Dziś trzeba zachęcać w inny sposób i najlepsza jest właśnie turystyka krótkofalarska. Wypady na zamki, parki narodowe, góry. Oczywiście z radiostacją . Wieszanie anten w terenie, ogniska, gitara. Tak staramy się postępować w SP6ZDA. Dochodzą jeszcze obozy harcerskie w naszym przypadku. Wtedy te szkolenia są bardziej intensywne ale również połączone z wyprawami. Zazwyczaj trzy dniowa wędrówka plus nadawanie ze wszystkich w miarę atrakcyjnych miejsc w pobliżu obozu. I taki sposób zachęty do krótkofalarstwa zdaje egzamin. Odpowiadając Jackowi SP9IKF to nie uważam coy było konieczne korygowanie przepisów w tym temacie. Mam na myśli dopuszczenie pod nadzorem do pracy na radiostacji indywidualnej innych osób. Od tego są kluby. Zawsze też można sobie wypożyczyć do domu znak klubowy. W naszym klubie np. często użyczamy znaku klubowego koleżankom i kolegom przygotowującym się do egzaminu. Pracują od siebie z domu i nabierają doświadczenia.Użyczamy też na inne okazje. Np. Jeśli jakiś amator z SP6 robi akcję dla młodzieży w jakiejś "pipidówie" na Dolnym Śląsku, a sam nie należy do żadnego klubu . Klubów u nas jest cała masa. Fakt że nie aktywne, w większości na papierze ale znaki można wykorzystać, jak jest taka potrzeba i jeśli ktoś naprawdę chce wyszkolić, jakiegoś "małolata"aniołek Nie ma potrzeby zmiany przepisów w tym temacie.
73 Marek sp6nic