Nasze pociechy na falach eteru
    sp9coo pisze:

SP3AYA Jarek nie masz racji wiem to z doświadczenia ,w Rybniku reaktywowano klub SP9ZAF przy szkole elektro mechanicznej dogodne warunki do uprawiania tego hobby jasne pomieszczenia FT440 i FT726 kilka anten na KF i antena obrotowa na UKF pierwszy tydzień przychodziło 6-8 osób bo "kierownik kazał" i tak zaczęło się wykruszanie na koniec przychodziłem sam do czterech pustych ścian mając może gorzej wyposażoną stację ale w domu a wymówi były różne pan zielony niestety po roku klub zamknięto z braku zainteresowania a było tak ładnie i hucznie otwierane.

Tyle dopowiem,ja otworzyłem klub SP3PLD przy Świebodzińskim Domu Kultury i powiem tak jak się chce to się ma.Klub działa do dzisiaj jest młodzież są starsi i jesteśmy w czołówce w Polsce.Trochę inwencji twórczej i można działać.Są kartki na których można napisać że jest klub który przyjmie chętnych do działania na niwie krótkofalarskiej,trzeba to porozwieszać w szkołach ,gimnazjach i czekać.Później tą młodzieżą trzeba się zajmować a nie dawać np. kartki QSL do wypisania za nie swoje łączności,trochę techniki trochę historii,pomoc przy uruchomianiu sprzętu typu KIT i jest ok.Ale jest jedno duże ALE ktoś kto ma predyspozycje do zainteresowania młodzieży ten niech działa,a i tak będzie duży odsiew.
Pozdrawiam czytających Ryszard SP3HBF.lol