nauka , wiedza, umiejętności
    nowy pisze:

Szanowni koledzy! Tak może trochę za oficjalnie zaczynam, ale ...
    Obserwuję już jakiś czas to forum. Co jakiś czas dołączają do grona już wcześniej podłączonych nowi koledzy. Wśród nas są pytający o rzeczy najprostsze w stylu : co wybrać...? co lepsze , ten tec czy Kenwood, Yaesu, Icom?, co to jest ? a także jak się to robi czy coś tego typu. I tu mam pomysł. Przydałoby się nas podszkolić. W różnych dziedzinach. Forum może się do tego idealnie nie nadaje ale może inaczej to zrobić, mniej ważne jak ale ważne by było.Są pomysły? Są wśród nas koledzy wyróżniający się posiadaną wiedzą, doświadczeniem poparte wykształceniem. Może koledzy Ci podjęliby się pisania artykułów, tekstów w których przybliżyliby nas do swojej wiedzy, w oddzielnych tematycznie artykułach przygotowanych w formie jak dla amatorów. Sam widzę po sobie taką potrzebę w wielu zagadnieniach. Chętnie podejmę się pomocy w koordynacji czy organizacji, jeśli będziecie uważać ,że trzeba. Proszę konstruktywnie odnieść się do tego pomysłu, szkoda czasu nas wszystkich na bicie piany.Mój e-mail prv dla zachowania dyskrecji czy innych celów do Waszej dyspozycji. Co o tym sądzicie?

Piotrze proszę o kontakt na priv: sq5abg@o2.pl - mam pewien pomysł. Wiesław
A tak z drugiej strony uważam,że nigdy nie jest za mało publikacji zwłaszcza dotyczących naszego hobby. Forum to forum a artykuł to artykuł. W KP nie ma takich możliwości ponieważ umowa PZK - ŚR obwarowanajest pewnymi niuanasami np. dotyczącymi techniki - " nie wolno bo to temat zastrzeżony dla ŚR" . Także na forum mamy do czynienie z obrzydzaniem lub wręcz olewaniem nieraz dla niektórych prostych tematów a dla innych zwłaszca młodych adeptów jest to poważny problem. Nie wyśmiewajmy sie zwłaszcza Ci którzy mają duży poziom wiedzy z tych co pytają bowiem stare przysłowie mówi "Kto pyta nie błądzi".
Waniołek