IC-746 PODSTAWOWE PYTANIA
SQ8IFG
I chwała za to ICOM-owi.

PS. Krzysztofie możesz nawet nie zdawać sobie sprawy o tym że masz uszkodzone radio

Kiedy obwody odcinanania odbiornika HRX/RFRX są uszkodzone, powodują zmniejszenie czułości odbiornika. Lecz wielokrotnie są odczuwalne tylko, kiedy nadajnik jest szybko kluczowany (FULL BREAK-IN) na wyższych pasmach KF (6, 10 lub 12 meterów). Uszkodzenie nie ma wpływu na pasmo 2-metrowe na seriach 746.

Trzeba zrozumieć sens tego co nam podpowiadają inni koledzy stykający się z uszkodzonymi TRX-ami .Skoro na bazie wielu lat doświadczeń coś zalecają to nie mam odwagi z nimi dyskutować.Błędnie interpretujecie obcięcie mocy podczas strojenia bo ono owszem jest tak jest skonstruowane radio i jego zabezpieczenia by ograniczyły moc gdy SWR ma wartość powyżej 1,5. Nie zmienia to jednak faktu że gdy cały proces zaczynamy i kończymy na pełnej mocy możemy doprowadzić do powstania uszkodzenia .

Każdy traktuje swoje radio jak chce nikogo do niczego nie zmuszam .