Delta by M0PLK
Już pisałem wcześniej ale powtórzę. Jak Włodzimierz pisze samą antenę najpierw pomierzyć się powinno bez baluna. Tylko wtedy widać co za ptica. Potem po dodaniu baluna i widać wtedy co się zmieniło. Ale i tak widać 2 wyraźne rezonansy w granicy 14mhz i tuz poniżej 24mhz. Markery powinny być również ustawione na te freq w jednym z pomiarów. Zobaczyć można wówczas dokładnie gdzie w tej i tylko tej konstrukcji występują te rezonansy, bo u każdego innego będzie całkiem inaczej. Tu ja widzę (szkoda że n ie ma pomiaru bez baluna) że dla poprawy skuteczności anteny (tego egzemplarza) w 14mhz i 24 mhz wystarczy niewiele zmniejszyć jej wymiary. Tylko zacząć od drabinki lekko ją skracając. Na pewno uwidoczni się wówczas zależność że przesuniemy (rezonans) więcej w któryś z pasm (tu można te dwa pasma zgrać aby były w rezonansie i lepsza skuteczność anteny. A reszta pasm to ATU. I innej filozofii nie ma. Oczywiście jest to zabawa w "dopieszczanie" anteny bez dopieszczania rezonansy wychodzą tam gdzie chcą (a szkoda).

Temat wraca do tyłu kupa stron.