KENWOOD TS- 820S -strojenie,problem ?
Pamiętaj, że masz w końcówce lampy. Wszelkie rozstrojenie lub długie strojenie czy uszkodzenie anteny może spowodować uszkodzenie lamp.
Jeszcze raz: TUNE służy do wstępnego zestrojenia trx-a. Przełączasz na TUNE/SEND i stroisz DRIVE i LOAD/PLATE. Później przełączasz na CW, SEND i zwierasz na krótko klucz. Powinna iść cała moc. Stroisz na RF lub padającą lub moc w mierniku SWR w antenie. Musisz też pamiętać, że każde odstrojenie od częstotliwości na której stroiłeś (odstrojenie + - 50kHz) spowoduję konieczność korekty zestrojenia (DRIVE, PLATE, LOAD)
Co do tańczących (na CW) wskazań to sprawdź czy na mierniku SWR w antenie występuje to samo zjawisko. Jeżeli IP tańczy a w swr metrze jest OK to znaczy, że styki w mierniku w trx nie kontaktują (częsta przypadłość w starych trx-ach. Jeżeli to tańczenie występuje przy SSB to to jest normalne... A tak na marginesie, poszukaj w sieci informacji na temat Pi-filtrów. Co to jest i jak się z tym obchodzić. Może to uratować Twoje lampy....