Nowa konstrukcja od SP7GXP - Beam 3 elementowy, 5 pasmowy
Beam 3 elementowy, 5 pasmowy (14-18-21-24-28 MHz)
Owszem antena bardzo solidnie jest zbudowana i nie budzi żadnych wątpliwości co do jej skuteczności ale jeden szczegół budzi moje zastrzeżenie,mianowicie zakończenie linek podtrzymujacych poszczególne elementy.Na zdjęciach widać że konstruktor użył do tego plastykowe białe zaciski.Wszystkim którzy mieli do czynienia z tymi zaciskami wiadomo że jest to impreza tylko na jeden sezon,góra dwa.Owe zaciski same spadną pod działaniem szkodliwych wpływów warunków atmosferycznych i linka podtrzymująca przestanie pełnić swoje zadanie,skutki mogą być opłakane.Drugą rzeczą do której mam zastrzeżenia to jest ich ilość.Na końcach tam gdzie linka łączy się z danym elementem jest tylko jeden zacisk u góry na wytyku są tylko dwa.Wg mojego rozeznanie i doświadczenia jest to stanowczo za mało.Oczywiście w przypadku pokazanym na zdjeciu w/w uwagi nie stanowią problemu,wystarczy zjechać z anteną na dół wymienić zacisk i jest po bólu.Ale jak antena stoi w miejscu ciężkim(na małym dach lub na wieżowcu) do jej postawienia to w/w uwagi mogą być potężnym problemem.
Nie wiedząc jaka linka została to tego celu użyta nie wypowiadam się na jej temat.

Ja w moich antenach zawsze zastosuję sprawdzoną w działaniu linkę żeglarską czarną fi 10mm lub 8mm,natomiast mocowanie robię tak: podwójny węzeł płaski,każdy węzeł w połowie zaciśniety jest zaciskiem jw tylko w kolorze czarnym,następnie na całej długości owijam czarną plastykową taśmą izolacyjną a następnie całość owijam czarną taśmą samowulkanizujacą.Ta technologia połączenia gwarantuje wieloletnie bezproblemowe działanie danego łącza.