Wywołanie ogólne - 1 wrzesnia 2012 godz. 4.45 na 80 m
Witam raczej LT rozpoczęcie działań ofensywnych było wg. "naszego" czasu.
Spór o 5 minut podobnie jak o dokładne miejsce rozpoczęcia agresji niemieckiej według mnie jest dość jałowe, patrząc na skale i zgranie.
Po mojemu były to "naloty dywanowe" i cały kraj został zbombardowany niemalże w tym samym momencie. A Westerplatte zostało upamiętnione ze względu na dość długą obronę.
Nie jestem historykiem, nie byłem również pilnym uczniem na historii, może przy innej nauczycielce wszak przy dzieciach w podstawówce nauczyciel odgrywa ogromną rolę. Więc proszę mnie nie objeżdżać.

W śród naszego grona zapewne są osoby pamiętające tamte wydarzenia, lub też mające bezpośredni kontakt z takimi osobami i jeśli można zapraszam ich do przedstawienia swoich wspomnień. Z całą pewnością będzie to dużo lepsza lekcja historii.